Головна Новини Що таке програмування

Що таке програмування

У вузькому значенні під програмуванням розуміється написання інструкцій на конкретній мові програмування. Відповідно, люди, які цим займаються, називаються програмістами (на професійному жаргоні - кодерами), а ті, хто розробляє алгоритми - алгоритмістами, фахівцями предметної області, математиками.

У більш широкому значенні під програмуванням розуміють весь спектр діяльності, пов'язаний зі створенням і підтримкою в робочому стані програм - програмного забезпечення ЕОМ. Інакше це називається «програмна інженерія» («інженерія ПЗ»). Сюди входять аналіз і постановка задачі, проектування програми, побудова алгоритмів, розробка структур даних, написання текстів програм, налагодження і тестування програми (випробування програми), документування, настройка (конфігурація), доробка та супровід.Програмування для ЕОМ грунтується на використанні мов програмування, на яких записується програма. Щоб програма могла бути зрозуміла і виконана ЕОМ, потрібен спеціальний інструмент - транслятор.

В даний час активно використовуються інтегровані середовища розробки, що включають в свій склад також редактор для введення і редагування текстів програм, відладчики для пошуку і усунення помилок, транслятори з різних мов програмування, компонувальники для збірки програми з декількох модулів і інші службові модулі.

Текстовий редактор середовища програмування може мати специфічну функціональність, таку як індексація імен, відображення документації, засоби візуального створення користувальницького інтерфейсу. За допомогою текстового редактора програміст виробляє набір і редагування тексту створюваної програми, який називають  вихідним кодом. Мова програмування визначає синтаксис і початкову семантику вихідного коду. Компілятор перетворює текст програми в машинний код, безпосередньо виконуваний електронними компонентами комп'ютера. Інтерпретатор створює віртуальну машину для виконання програми, яка повністю або частково бере на себе функції виконання програм.

Програмування в широкому сенсі можна розбити на кілька стадій:

• Аналіз
  • Проектування - розробка комплексу алгоритмів
  • Кодування і компіляцію - написання вихідного тексту програми і перетворення його в виконані код за допомогою компілятора
  • Тестування і відладку - виявлення та усунення помилок в програмах,
  • Випробування і здачу програм
  • Супровід