Головна Новини Рейтинг мов програмування

Рейтинг мов програмування

Компанія TIOBE Software оприлюднила черговий рейтинг популярності мов програмування, формований шляхом підрахунку кількості їх згадок при пошуку в Google, Bing, Yahoo!, Wikipedia, Amazon, YouTube і Baidu.

До літа 2009 року, Objective-C була майже невідомою мовою програмування, що мало ким використовувалася. Завдяки успіху iPhone, а потім і Ipad, Objective-C стрімко піднялася на лідируючі позиції в топі. Таким чином вона отримала дві послідовні нагороди "Мова року» за версією TIOBE в 2011 і 2012 роках. Проте останнім часом популярність Objective-C більше не росте. Вперше з 2009 року вона втрачає позиції в індексі (в кінці 2012 року мова Objective-C перебувала на третьому місці в топі, однак знову змістилася на четверте).

Рейтинг популярності мов програмування

В цілому верхівка рейтингу порівняно з положенням в квітні минулого року майже незмінна - перші 8 позицій незмінні, з деякими варіаціями відсотків. JavaScript продовжує втрачати позиції, пропустивши на останні місця першої десятки Perl і Ruby