Економіко-правові аспекти захисту даних в комп’ютерних системах

Анотація курсу

Цей курс присвячений ознайомленню з ключовими аспектами захисту даних в комп’ютерних системах, правових відносин інженерії програмного забезпечення, студенти матимуть змогу осмислити фундаментальні концепції правових відносин. У курсі розглядаються ключові поняття бізнес процесів, правові аспекти їх реалізації і захисту даних, встановлення технологічних маршрутів діяльності розробників програмного забезпечення в формуванні цільової концепції, курс знайомить з аспектами українського законодавства в сфері програмного забезпечення, правових відносин і захисту інформації

Мета:

Метою курсу є формування теоретичних знань та практичних навичок в області економіко-правових аспектів захисту даних в комп’ютерних системах, здатність аналізувати та створювати системи управління інформаційною безпекою, здатність розв’язувати складні задачі і проблеми захисту даних, здатність аналізувати бізнес-процеси, правові аспекти їх реалізації, формування понять політики безпеки і захисту інформації, визначення можливості автоматизації та виявлення ризиків, пошуку нових креативних ідей і дотримання правових норм, розробка та обслуговування систем і впровадження засобів захисту даних в комп’ютерних системах.

Основні завдання:

Завданнями курсу: набуття теоретичних знань та практичних навичок в області економіко-правових аспектів захисту даних в комп’ютерних системах, здатність аналізувати, вибирати і застосовувати методи і засоби для забезпечення інформаційної безпеки (в тому числі кібербезпеки), здатність застосовувати фундаментальні і міждисциплінарні знання для успішного розв’язання завдань інженерії програмного забезпечення, здатність оцінювати і враховувати економічні, соціальні, технологічні та екологічні чинники, що впливають на сферу професійної діяльності, здатність застосовувати професійні стандарти і інші нормативно-правові документи в галузі інженерії програмного забезпечення, здатність аналізувати, вибирати, кваліфіковано застосовувати засоби забезпечення інформаційної безпеки (в тому числі кібербезпеки) і цілісності даних відповідно до розв’язування прикладних завдань та створювання програмних систем.

Що ви будете знати:

Що ви будете вміти:

Тематичний план курсу

Дослідження системи законодавства і правових відносин захисту даних в комп’ютерних системах. Структура систем управління кібербезпекою та її правові основи. Поняття активів підприємства. Оцінка ризиків інформаційної безпеки та правове забезпечення. Електронний документообіг. Оцінка ризиків інформаційної безпеки згідно стандарту ISO/IEC 27001:2013

Загальна інформація

Форма навчанняКількість кредитів ECTSЗагальна кількість
академічних годин
ЛекційніЛабораторніСамостійна
робота
Форма контролю
Денна390181854залік
Заочна3904472залік
КомпетентностіРезультати навчання
ЗК02 Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК10 Здатність діяти соціально відповідально та свідомо.
ЗК11 Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
СК06 Здатність аналізувати, вибирати і застосовувати методи і засоби для забезпечення інформаційної безпеки (в тому числі кібербезпеки).
СК08 Здатність застосовувати фундаментальні і міждисциплінарні знання для успішного розв’язання завдань інженерії програмного забезпечення.
СК09 Здатність оцінювати і враховувати економічні, соціальні, технологічні та екологічні чинники, що впливають на сферу професійної діяльності.
ПР01 Аналізувати, цілеспрямовано шукати і вибирати необхідні для вирішення професійних завдань інформаційно-довідникові ресурси і знання з урахуванням сучасних досягнень науки і техніки.
ПР02 Знати кодекс професійної етики, розуміти соціальну значимість та культурні аспекти інженерії програмного забезпечення і дотримуватись їх в професійній діяльності.
ПР04 Знати і застосовувати професійні стандарти і інші нормативно-правові документи в галузі інженерії програмного забезпечення.
ПР21 Знати, аналізувати, вибирати, кваліфіковано застосовувати засоби забезпечення інформаційної безпеки (в тому числі кібербезпеки) і цілісності даних відповідно до розв’язуваних прикладних завдань та створюваних програмних систем.
ПР24 Вміти проводити розрахунок економічної ефективності програмних систем.

Викладач

Шамрай Олена Володимирівна

Методичне забезпечення