Для абітурієнтів
Андрій Стрюк

Майстер-клас «Interactive fiction – створюємо комп’ютерну гру в стилі візуальної новели»

В рамках заходів «WeekКНУ – тиждень канікул з КНУ» кафедрою моделювання та програмного забезпечення було проведено майстер-клас «Interactive fiction – створюємо комп’ютерну гру в стилі

Читати далі »
Новини кафедри
Андрій Стрюк

Виклики та можливості для розвитку професійних компетентностей у вищій освіті – тренінгова програма проекту UTTERLY

В рамках міжнародного проекту Еразмус+ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)» викладачі КНУ здійснили тренінговий візит до литовського університету Вітовта Великого (Vytautas

Читати далі »
Наукові заходи
Андрій Стрюк

International Days for Staff at Metropolia

З 08 травня по 12 травня 2023 року доцент кафедри моделювання та програмного забезпечення Олена Шамрай та завідувачка відділу міжнародних відносин, доцент кафедри іноземних мов

Читати далі »
Новини кафедри
Андрій Стрюк

Вдосконалюємо навчання разом з EPAM

Сьогодні відбулась робоча зустріч з представниками факультету інформаційних технологій та компанії EPAM. На зустрічі обговорювались напрями вдосконалення професійних освітніх компонентів, можливості інтеграції курсів EPAM University

Читати далі »
Новини кафедри
Андрій Стрюк

Вебінар щодо ролі студентства у забезпеченні якості освітньої діяльності

23 березня 2023 року провідним фахівцем Центру забезпечення якості вищої освіти КНУ, старшим викладачем нашої кафедри, Нонною Шаповаловою був проведений вебінар для співробітників кафедри щодо

Читати далі »

З якої мови почати вивчати програмування? Рейтинг найкращих мов програмування для початківця

Це відео для тих, хто ще не має досвіду в програмуванні, але хоче його отримати. Яку мову краще обрати для навчання? Які мови на сьогодні є найбільш актуальними? В яких сферах програмування домінують ті чи інші мови? На всі ці питання ми і спробуємо знайти відповідь, а також скласти власний рейтинг мов програмування, що найбільше…

Детальніше

Міжнародний ігровий хакатон Global Game Jam 2024

Запрошуємо студентів, аспірантів і випускників шкіл взяти участь в міжнародному ігровому хакатоні Global Game Jam 2024, організованому НАУ ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» (Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського «ХАІ»). Global Game Jam – найбільший світовий захід з розробки ігор. Кожен рік він збирає близько 40 000 учасників з понад 800 міст світу. Учасники хакатону…

Детальніше

Огляд новин ІТ #0x07

Стартап Ілона Маска xAI нарешті показав над чим працює: чат-бот Grok, який навчається на повідомленнях в X. В чому особливість цієї великої мовної моделі та що означає слово «Grok». Що приніс івент OpenAI dev day. Презентація GPT-4 Turbo, API для розробників, магазин GPT Store. Атаки на ChatGPT. Збої в роботі чат-бота. GitHub пропонує нові рішення…

Детальніше

Майстер-клас «Interactive fiction – створюємо комп’ютерну гру в стилі візуальної новели»

В рамках заходів «WeekКНУ – тиждень канікул з КНУ» кафедрою моделювання та програмного забезпечення було проведено майстер-клас «Interactive fiction – створюємо комп’ютерну гру в стилі візуальної новели» Учасники майстер-класу отримали досвід створення сценарію гри, досвід використання генеративного штучного інтелекту для генерування елементів сюжету, створення візуальних сцен та персонажів. Навчились використовувати рушій Ren’Py та мову Python…

Детальніше

Результати І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування

30 вересня відбувся І-й етап Всеукраїнської олімпіади з програмування, що є відбірковим туром міжнародної олімпіади International Collegiate Programming Contest – ICPC-Ukraine-2023. В змаганнях взяли участь 27 студентських команд Кривого Рогу, що представляли Криворізький національний університет, Державний університет економіки та технологій, Криворізький державний педагогічний університет та Гірничо електро-механічний коледж КНУ. За результатами I-го етапу у другий…

Детальніше

Interactive fiction – створюємо комп’ютерну гру в стилі візуальної новели

Шановні учні старших класів! Цікавитесь програмуванням та хочете отримати навички створення цікавих комп’ютерних ігор? Криворізький національний університет, факультет інформаційних технологій та кафедра моделювання та програмного забезпечення в рамках заходів «WeekКНУ – тиждень канікул з КНУ» запрошує вас на майстер-клас: «Interactive fiction – створюємо комп’ютерну гру в стилі візуальної новели» Під час заходу ви отримаєте досвід:…

Детальніше

І-й тур Всеукраїнської олімпіади з програмування ICPC-Ukraine-2023

Шановні студенти та школярі! Криворізький національний університет та кафедра моделювання і програмного забезпечення запрошує команди закладів вищої освіти та шкіл Кривого Рогу на І-й тур Всеукраїнської олімпіади з програмування, що є відбірковим етапом міжнародної олімпіади International Collegiate Programming Contest – ICPC-Ukraine-2023. Змагання відбудуться 30 вересня 2023 р. Для участі в олімпіаді необхідно зареєструвати команду на…

Детальніше

Виклики та можливості для розвитку професійних компетентностей у вищій освіті – тренінгова програма проекту UTTERLY

В рамках міжнародного проекту Еразмус+ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)» викладачі КНУ здійснили тренінговий візит до литовського університету Вітовта Великого (Vytautas Magnus University – VMU) у місті Каунас. В період з 26 по 30 червня 2023 року доцент кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти, керівник центру забезпечення якості вищої освіти КНУ (ЦЗЯВО)…

Детальніше

International Days for Staff at Metropolia

З 08 травня по 12 травня 2023 року доцент кафедри моделювання та програмного забезпечення Олена Шамрай та завідувачка відділу міжнародних відносин, доцент кафедри іноземних мов Світлана Костюк взяли участь у заході International Days for Staff в Університеті прикладних наук Метрополія (м. Гельсінкі, Фінляндія) https://www.metropolia.fi/en/international-relations/visitors/staff-week, який входить до Альянсу університетів U!REKA. Участь у заході передбачала ознайомлення з…

Детальніше

Конкурс спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів

До 22 червня 2023 року Міністерство освіти і науки України та Федеральне міністерство освіти та досліджень Німеччини приймають заявки на участь у конкурсі спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів для реалізації у 2024-2025 рр. Пріоритетні напрями:🔹 цифровізація та інформаційні технології;🔹 біотехнології та наукові дослідження в сфері охорони здоров’я;🔹 (цифрові) нові матеріали та технології виробництва;🔹соціальні та гуманітарні науки…

Детальніше

Програма дистанційних дослідницьких грантів

📢 Для українських науковців стартувала програма дистанційних дослідницьких грантів від ЄС без необхідності виїзду з України. Передбачено виконання дослідницьких проєктів у співпраці з партнерами з європейських наукових організацій. Проєкти триватимуть від 6 або 12 місяців. Дослідницькі групи можуть складатися від 2 до 5 (і більше) осіб. Кінцевий термін подання заявок: 8 травня 2023 року. Докладніше

Детальніше

Обговорення можливостей реалізації студентоцентрованого підходу та залучення студентів до формування ОПП

20.04.2023 р. зі студентами гр. ІПЗ-21-2 була проведена кураторська година. Дана зустріч поєднала дві бесіди: 1. Обговорення можливостей реалізації студентоцентрованого підходу у навчанні. Індивідуальна траєкторія навчання, право студентів на вибір дисциплін; 2. Обговорення і залучення студентів до формування освітньої професійної програми (ОПП) «Інженерія програмного забезпечення». По першій бесіді було обговорено поняття нормативних та вибіркових дисциплін;…

Детальніше

Плагіат чи не плагіат – от в чому питання

Без п’яти хвилин випускники, студенти четвертого курсу, які вийшли на фінішну пряму – переддипломну практику, зустрілись із фахівцем центру забезпечення якості вищої освіти, членом комісії з академічної етики, старшим викладачем нашої кафедри, Нонною Шаповаловою. Під час зустрічі студенти побачили як відбувається перевірка письмових робіт на запозичення, які механізми і інструменти використовуються сучасними антиплагіатними системами, побачили…

Детальніше

Напрямки розвитку інженера. Зустріч із стейкхолдером.

24 квітня відбулася зустріч студентів третього курсу з представником компанії SoftServe, Сергієм Вороніним. Сергій розказав про напрямки розвитку інженера в галузі IT, ролі, задачі та технології, які використовуються в залежності від спеціалізації інженерів. Спікеру задавали цікаві питання, на які він залюбки докладно відповідав, і наприкінці зустрічі запросив приходити на роботу у SoftServe.

Детальніше

Опитування студентів та викладачів в рамках проєкту “SMART-PL”

Криворізький національний університет бере участь у міжнародному проєкті від Erasmus “SMART-PL”, який спрямований на впровадження моделі персоналізованого навчання на основі віртуального навчального середовища інтелектуального репетиторства «Навчання без обмежень». Просимо студентів та викладачів взяти участь в опитуванні, результати якого будуть використані у роботі над онлайн-платформою SMART для віртуального персоналізованого навчання та формувального оцінювання здобувачів освіти; коворкінг-центру…

Детальніше

Принципи SOLID – базові професійні знання

7 квітня 2023 року відбулася онлайн зустріч студентів другого курсу з випускником нашого університету Аркадієм Зеленським. Він працює в компанії Yalantis на посаді Seniot Node.js developer та має 5-тирічний досвід роботи в галузі. Крім того, Аркадії є аспірантом третього року навчання, успішно сполучає практичну роботу з науковими дослідженнями. Темою своєї доповіді він обрав принципи SOLID,…

Детальніше

Іспит – змагання з машинного навчання

У студентів четвертого курсу відбувся незвичайний іспит з дисципліни “Нейромережеві технології”- він був проведений у форматі змагання з машинного навчання на платформі Kaggle. Усі учасники отримали однаковий пакет завдань і боролися за найкращі показники якості власної моделі. Протягом такого змагання студенти застосовували усі свої знання і навички, проводили дослідження різних моделей ML, топологій нейромереж, вдавалися…

Детальніше

П’ять міфів про QA – спростовує інженер тестувальник

Сьогодні відбулась цікава доповідь інженерки з тестування, нашої випускниці, Світлани Ярощук про особливості роботи в QA для студентів третього курсу. Світлана розвінчала деякі міфи про роботу тестувальників, на кшталт того, що тестувальнику не потрібно розуміти код або про те, що це монотонна нудна робота. Світлана розказала про свій досвід розвитку у напрямку QA, про цікаві…

Детальніше

Пошуки першої роботи, або “Як не треба проходити співбесіди”

Сьогодні відбулася зустріч студентів третього курсу з цікавим спікером, Данилом Куропятником, який працює в компанії SPS Commerce на позиції software engineer. Данило розказав про свій досвід пошуку роботи, дав корисні поради як успішно пройти інтерв’ю, як підготуватися до співбесіди і як обернути невдалі спроби у власну мотивацію. Дуже цінна і корисна інформація, надана Данилом, обов’язково…

Детальніше
День відкритих дверей

День відкритих дверей КНУ

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати День відкритих дверей КНУ, який відбудеться у суботу 08 квітня 2023 року в стінах університету (вул. В.Матусевича, 11). У програмі заходу багато важливої і корисної інформації про особливості вступної кампанії та спеціальності університету, а також цікаві інтерактиви. Початок івенту о 10:00. Консультації за телефоном 0963395675. Чекаємо на кожного!

Детальніше

Вдосконалюємо навчання разом з EPAM

Сьогодні відбулась робоча зустріч з представниками факультету інформаційних технологій та компанії EPAM. На зустрічі обговорювались напрями вдосконалення професійних освітніх компонентів, можливості інтеграції курсів EPAM University Program в навчальний процес університету. Фахівцями компанії було презентовано можливості власної освітньої платформи.

Детальніше

Реєстрація на єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ)

Шановні здобувачі вищої освіти, які закінчують навчання у цьому році за степенем вищої освіти бакалавра! З метою реєстрації на єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) для вступу до магістратури просимо всіх студентів до 28 квітня подати документи до деканату: ✔️ заповнену заяву-анкету;✔️ копію документа, що посвідчує особу;✔️ копію облікової картки платника податків.

Детальніше

Новини вступної кампанії

Попри воєнний стан в Україні триває активна підготовка до вступної кампанії у 2023 році. Зокрема, зареєстровано Порядки прийому на навчання для здобуття фахової передвищої та вищої освіти, демонстраційні варіанти тестів уже із семи предметів НМТ доступні на сайті УЦОЯО, а реєстрація для участі у тестуванні розпочнеться 3 квітня. Для допомоги вступникам МОН підготувало головні кроки,…

Детальніше

Порядки прийому на навчання для здобуття фахової передвищої та вищої освіти

28 березня 2023 року у Міністерстві юстиції України зареєстровано Порядки прийому на навчання для здобуття фахової передвищої та вищої освіти: ➡️ наказ Міністерства освіти і науки України від 15 березня 2023 року № 277 «Про затвердження Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2023 році» – за № 518/39574;➡️ наказ Міністерства освіти…

Детальніше

Цифровий простір «Екосистема цифрових рішень для освіти…»

З 24 по 28 квітня 2023 року в онлайновому режимі відбудеться цифровий простір для освітян і освітянок «Екосистема цифрових рішень для освіти: сучасні сервіси та інструменти; цифрові вміння (Digital Skills) та компетентності; електронне освітнє середовище закладу освіти; цифрова трансформація уроку». Початок: 24 квітня, 25 квітня, 27 квітня, 28 квітня о 14:00. Для участі у заході…

Детальніше

Лекція “Рекурентні нейронні мережі”

27 березня 2023 рок наш випускник 2022 року Ілля Скринніков, а нині магістр, провів потокову лекцію для студентів 4-го курсу (групи ІПЗ-19-1, ІПЗ-19-2, ІПЗ-20ск) з теми “Рекурентні нейронні мережі”. Окрім матеріалу про специфіку реалізації та застосування такого типу мереж, Ілля розповів про власну розробку, яка, використовуючи один з видів рекурентних мереж – LSTM, дозволяє робити…

Детальніше
КІСМ

Наші студенти на XVI Всеукраїнській науково-практичній WEB конференції аспірантів, студентів та молодих вчених «Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі»

22 березня 2023 року наші магістри, студенти груп ІПЗ-22-1м і ІПЗ-22-2м Ілля Скринніков, Сергій Комаров, Данило Мігуль взяли участь у XVI Всеукраїнській науково-практичній WEB конференції аспірантів, студентів та молодих вчених «Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі». Хлопці представили цікаві доповіді та презентації своїх досліджень і розробок у сфері штучного інтелекту, які викликали зацікавлені питання та коментарі…

Детальніше

Вебінар щодо ролі студентства у забезпеченні якості освітньої діяльності

23 березня 2023 року провідним фахівцем Центру забезпечення якості вищої освіти КНУ, старшим викладачем нашої кафедри, Нонною Шаповаловою був проведений вебінар для співробітників кафедри щодо ролі студентства у забезпеченні якості освітньої діяльності в Криворізькому національному університеті.

Детальніше

Переможці конкурсу молодих науковців Криворізького національного університету

Вітаємо викладачів кафедри моделювання та програмного забезпечення Дмитра Валерійовича Швеця та Андрія Миколайовича Гриценко з високою відзнакою їх наукових досягнень. На конкурсі молодих науковців Криворізького національного університету наші колеги здобули друге і третє місце.

Детальніше

Зустріч з представниками компанії EPAM

Відбулася робоча зустріч з представниками компанії EPAM (однією з найбільших ІТ-розробників України) з метою покращення освітнього процесу в КНУ шляхом впровадження авторських навчальних курсів цього стейк-холдера.

Детальніше

Ігри для програмістів. Частина 1

Ви любите програмування та комп’ютерні ігри і хочете поєднати ці два задоволення? Чи, можливо, ви хочете навчитись програмувати у невимушеній формі гри? Або вам просто подобаються ігри, в яких важлива не швидкість реакції, а інтелект? В будь-якому з цих випадків – це відео для вас.І сьогодні ми поговоримо про те, які ігри в програмування існують,…

Детальніше

Вручення дипломів випускникам магістратури 2022

У Криворізькому національному університеті відбулось урочисте вручення дипломів магістрів. Вітаємо випускників спеціальності 121 Інженерія програмного забезпечення з цим високим досягненням, з успішним подоланням всіх труднощів, що випали на їх долю. Пишаємось ними і бажаємо найвищих досягнень в їх професійній царині!

Детальніше