Чи потрібна вища освіта, щоб бути успішним програмістом?

Відео про те, чи потрібна взагалі вища освіта, щоб бути успішним програмістом? Чи варто вчитися в унівреситеті, щоб опанувати актуальну професію? Ми розберемо всі “за” і “проти”. Поговоримо про те, що таке Т-подібний (T-Shaped) фахівець, в чому його переваги та які є недоліки. Представимо альтернативну модель формування навичок фахівця з програмування. Відео буде цікаве не лише тим, хто хоче пов’язати своє життя з програмуванням. Більшість загальних висновків стосуються будь-якої сучасної професії.

Як обрати ІТ-спеціальність? Порівняльний аналіз галузі Інформаційні технології з Computing Curricula

Як майбутньому студенту визначити свої вподобання та обрати найкращу для себе ІТ-спеціальність? В цьому відео ми коротко розглянемо всі спеціальності 12-ї галузі Інформаційні технології: 121 – інженерія програмного забезпечення, 122 – комп’ютерні науки, 123 – Комп’ютерна інженерія, 124 – Системний аналіз, 125 – Кібербезпека, 126 – Інформаційні системи та технології. Поговоримо про те, які спеціальності визначає Computing Curricula 2020 (https://www.acm.org/binaries/content/assets/education/curricula-recommendations/cc2020.pdf) – провідний документ від авторитетних організацій Association for Computing Machinery (ACM) та IEEE Computer Society (IEEE-CS), який визначає глобальну концепцію сучасної ІТ-освіти. Як ці спеціальності співвідносяться з нашим вітчизняним переліком спеціальностей. Взявши за основу Computing Curricula 2020, ми дамо визначення поняттю комп’ютінг (computing). Використовуючи наочну інфорграфіку покажемо місце та роль кожної ІТ-спеціальності в глобальній області комп’ютінга. Окреслимо особливості спеціальностей Computer Engineering (комп’ютерна інженерія), Computer Science (комп’ютерні науки), Cybersecurity (кібербезпека), Information Systems (інформаційні системи), Information Technology (інформаційні технології), Software Engineering (інженерія програмного забезпечення). Згадаємо про поступове виокремлення нової ІТ-спеціальності Data Science (наука про дані). Це відео має бути особливо корисним для тих, хто планує робити перші кроки в ІТ і обирає з якого напряму почати своє занурення в сферу Інформаційних технологій.

Комп’ютерні науки або Інженерія програмного забезпечення? В чому різниця? Що обрати початківцю в ІТ?

У багатьох абітурієнтів, що бажають опанувати сферу ІТ, виникає питання: а в чому ж різниця між спеціальностями 121 – Інженерія програмного забезпечення та 122 – Комп’ютерні науки? І що краще обрати? В цьому відео ми спробуємо розібратись. Поговоримо про те, як сформувались та виокримились ці напрями. В чому особливість інженерії програмного забезпечення та комп’ютерних наук, які аспекти програмування розглядають кожна з них. Це відео буде корисним всім, хто хоче глибше розібратись в ІТ-сфері, а також тім, хто планує пов’язати своє життя з програмуванням, але не може визначитись зі спеціальністю 121 – інженерія програмного забезпечення, або 122 – комп’ютерні науки.