Виклики та можливості для розвитку професійних компетентностей у вищій освіті – тренінгова програма проекту UTTERLY

В рамках міжнародного проекту Еразмус+ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)» викладачі КНУ здійснили тренінговий візит до литовського університету Вітовта Великого (Vytautas Magnus University – VMU) у місті Каунас. В період з 26 по 30 червня 2023 року доцент кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти, керівник центру забезпечення якості вищої освіти КНУ (ЦЗЯВО) к.психол.н. Олена Тарасова і старший викладач кафедри моделювання та програмного забезпечення, провідний фахівець ЦЗЯВО Нонна Шаповалова набували досвіду і знань у галузі «Виклики та можливості для розвитку професійних компетентностей у вищій освіті».

Учасників тренінгу вітали проректорка з навчання та очільниця підрозділу двосторонньої співпраці VMU з доповіддю  про можливості колаборації і міжнародну співпрацю з університетом Вітовта Великого. Колеги надали усі можливі канали зв’язку з відповідними підрозділами VMU для розвитку і всебічної координації учасників проекту UTTERLY.

Програма тренінгу включала в себе доповіді, семінари і обговорення різних аспектів створення простору для вдосконалення професійних компетентностей академічного і неакадемічного персоналу вищих навчальних закладів. У фокусі тренінгу була тема “Виклики та можливості вдосконалення професійної майстерності викладачів”. В полі цієї теми чимало уваги приділялось організації системи безперервного навчання (концепція lifelong learning), а семінар «Сильні сторони та можливість професійного розвитку діяльності” розкрив принципи впровадження такої системи в VMU і питання визнання компетенцій як частини lifelong learning. Крім основної теми тренінгу у Каунасі, учасники програми ознайомились з лабораторією прототипів, розроблених дослідниками університету, серед яких були представлені інноваційні соціальні, ресурсозберігаючі, інклюзивні проекти з застосуванням штучного інтелекту.