Основи web-програмування

Анотація курсу

Цей курс навчить розробляти web-додатки, що реагують на дії користувачів, створювати Windows-додатки з використанням клієнт-серверних технологій, графіки, мультимедіа, забезпечувати безпеку додатків, використовуючи алгоритми шифрування, аутентифікації і безпечні сполуки. Вивчите JavaScript, принципи ООП, правила використання препроцесорів та розуміння технології AJAX, знання бібліотеки JQuery. Обсяг знань та навичок, які Ви отримаєте по завершенню курсу, стане міцним фундаментом для навчання на наступному магістерському рівні вищої освіти та закладе міцну базу для вивчення таких дисциплін, як «Сучасні технології Інтернет-програмування», «Сучасні технології розробки програмного забезпечення інформаційних систем».

Мета:

Метою курса є освоєння основних технологій та підходів до роботи з інформаційним ресурсом в глобальній комп’ютерній мережі Internet та набуття практичних вмінь програмування web-сторінок, створювння Windows-додатків з використанням клієнт-серверних технологій, графіки, мультимедіа.

Основні завдання:

Завдання курсу – набуття теоретичних знань та практичних умінь з формування базового уявлення про галузі застосування сучасних технологій Internet-програмування; набуття вмінь і навичок проектування програмного забезпечення; знайомство з теорією при програмуванні основних сервісів Інтернет, прийомів XHTML/CSS програмування, мови JavaScript при програмуванні змісту www–ресурсів, з використанням при цьому відповідних інтегрованих середовищам розробки.

Що ви будете знати:

  • базові методи створення Web-сторінок
  • принципи проектування логічної структури Web-сторінок;
  • синтаксис і семантику мов програмування клієнт-серверних застосувань HTML, CSS, JavaScript;
  • компонентний підхід до програмування;
  • базові принципи проектування з урахуванням таких якостей, як продуктивність, безпека, захищеність, можливість повторного використання, надійність.

Що ви будете вміти:

  • обґрунтовувати необхідність використання об’єктно-орієнтованої технології або компонентного підходу для вирішення конкретної задачі;
  • використовувати в професійній діяльності сучасні інтегровані середовища програмування;
  • використовувати основні синтаксичні та семантичні конструкції мов HTML, CSS, JavaScript;
  • створювати консольні прикладні застосування мовами HTML, CSS, JavaScript на основі сучасних методів об’єктно-орієнтованого та компонентного програмування;
  • самостійно опановувати нові методи та технології розробки програм.

Тематичний план курсу

Загальні відомості про Інтернет технології. Вивчення мови розмітки гіпертекстових документів HTML. Створення Web – сторінок засобами HTML. Вивчення Cascading Style Sheets. Вступ в JavaScript. Система подій і виконання функцій JavaScript. Об’єктна модель JavaScript. Стандартні об’єкти JavaScript.

Загальна інформація

Форма навчанняКількість кредитів ECTSЗагальна кількість
академічних годин
ЛекційніЛабораторніСамостійна
робота
Форма контролю
Денна5150183696екзамен
Заочна51501010130екзамен
КомпетентностіРезультати навчання
ЗК02 Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
СК01 Здатність ідентифікувати, класифікувати та формулювати вимоги до програмного забезпечення.
СК03 Здатність розробляти архітектури, модулі та компоненти програмних систем.
СК08 Здатність застосовувати фундаментальні і міждисциплінарні знання для успішного розв’язання завдань інженерії програмного забезпечення.
СК13 Здатність обґрунтовано обирати та освоювати інструментарій з розробки та супроводження програмного забезпечення.
ПР07 Знати і застосовувати на практиці фундаментальні концепції, парадигми і основні принципи функціонування мовних, інструментальних і обчислювальних засобів інженерії програмного забезпечення.
ПР18 Знати та вміти застосовувати інформаційні технології обробки, зберігання та передачі даних.
ПР21 Знати, аналізувати, вибирати, кваліфіковано застосовувати засоби забезпечення інформаційної безпеки (в тому числі кібербезпеки) і цілісності даних відповідно до розв’язуваних прикладних завдань та створюваних програмних систем.

Викладач

Трачук Аннаіт Альбертівна

Методичне забезпечення