Науковий семінар “Автоматичне опрацювання української мови: сучасний стан”

16 січня викладачі кафедри моделювання та програмного забезпечення на ряду з іншими науковцями країни взяли участь у науковому семінарі, присвяченому сучасному стану обробки природної мови (NLP) для української мови. У рамках заходу провідна фахівчиня комп’ютерна лінгвістка Мар’яна Романишин ознайомила зі станом досліджень та ключовими досягненнями в NLP в Україні. Розповіла про найбільші ініціативні проєкти, такі…

Read more

CS&SE@SW 2024 – 7th Workshop for Young Scientists in Computer Science & Software Engineering

27 грудня відбувся 7 семінар молодих науковців з інформатики та інженерії програмного забезпечення CS&SE@SW 2024 (7th Workshop for Young Scientists in Computer Science & Software Engineering). Цього року на семінар було подано 55 доповідей. Під час сліпого рецензування з них було відібрано 27 найкращих, що й були представлені на семінарі. Серед учасників були науковці з…

Read more

«Можливості Gemini для вищої освіти» від компанії Google for Education

23 грудня о 16:00 приєднуйтеся до онлайн-воркшопу «Можливості Gemini для вищої освіти» від компанії Google for Education, організованого за підтримки Міністерства освіти і науки України. Під час заходу сертифіковані тренери Google й представники українських закладів освіти поділяться практичними порадами й інструкціями щодо застосування Gemini у вищій освіті.  Долучайтеся й дізнайтеся про: 📌 можливості Gemini для…

Read more

Інтеграція штучного інтелекту в освіту – виклики та можливості

Шановні колеги та здобувачі освіти! Реєстрація на участь у лекціях на тему: «Інтеграція штучного інтелекту в освіту – виклики та можливості» від провідних британських професорів за посиланням (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc3-a7XBccaCYu1wlhfT9AaQC03__oZhA8kZjk3qRDxwkI9AA/viewform)

Read more

Лекція професора Майка Шарплза «Генеративний штучний інтелект і освіта: можливості та виклики»

Шановні колеги та здобувачі, НУФВСУ запрошує на лекцію професора Майка Шарплза (Mike Sharples), почесного професора Інституту освіти Відкритого університету Великобританії (Institute of Education, The Open University, UK). 🔹 Тема: «Генеративний штучний інтелект і освіта: можливості та виклики» («Generative AI and Education: Opportunities and Issues»)🔹 Дата: 12 грудня 2024 року🔹 Час: 14:00 за Києвом🔹 Формат: онлайн…

Read more

Вебінар «Академічна доброчесність як цінність наукової діяльності»

Шановні аспіранти та здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти! Запрошуємо вас взяти участь у вебінарі «Академічна доброчесність як цінність наукової діяльності», який відбудеться 27 листопада 2024 року о 14:00 за посиланням https://meet.google.com/ang-dvpg-trp Семінар організовує центр забезпечення якості вищої освіти нашого університету з метою підвищення рівня знань здобувачів освіти про важливість дотримання принципів академічної доброчесності, а також…

Read more

Практичний вебінар «Загальна характеристика приватної хмари на базі програмного забезпечення VMware by Broadcom»

Шановні здобувачі та колеги! Запрошуємо вас взяти участь у практичному вебінарі «Загальна характеристика приватної хмари на базі програмного забезпечення VMware by Broadcom», який відбудеться 15 листопада о 12:00 за посилання meet.google.com/tve-aoda-ary. Доповідач: директор навчально-наукового інституту ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Геннадій Могильний. У доповіді наведено опис структури та особливостей використання приватної хмари, яка…

Read more

7th Workshop for Young Scientists in Computer Science & Software Engineering

Запрошуємо студентів, аспірантів та молодих науковців на щорічний семінар CS&SE@SW 2024 (7th Workshop for Young Scientists in Computer Science & Software Engineering) CS&SE@SW – це рецензований семінар, що зосереджується на науково-дослідних досягненнях і застосуванні інформаційних технологій. Ми прагнемо створити експертне середовище для молодих дослідників, які перебувають на початку своєї кар’єри, щоб представити та обговорити найновіші…

Read more

Продовження безплатної онлайн-програми «Цифрові навички для освіти з Google»

Google запрошує українських освітян на продовження безплатної онлайн-програми «Цифрові навички для освіти з Google» Настав час поліпшити цифрові навички, підвищити ефективність викладання та дізнатися, як інтегрувати штучний інтелект (ШІ) в освітній процес. Обирайте один із двох напрямів або долучайтесь до обох: 💻 Практична програма з цифрових навичок — для всіх освітян, які цікавляться сучасними технологіями…

Read more

Проведено вебінар на тему «Проєктний менеджер – кар’єра в IT без програмування»

У межах співпраці Криворізького національного університету з компанією Freshcode (https://www.freshcodeit.com/) було проведено вебінар на тему «Проєктний менеджер – кар’єра в IT без програмування». Здобувачі факультету інформаційних технологій дізналися про особливості роботи на посаді проєктного менеджера, вимоги до кваліфікації, спеціалізоване програмне забезпечення для організації роботи IT-компанії. Також увагу було приділено можливостям, які надає компанія Freshcode (https://www.freshcodeit.com/)…

Read more

Серія вебінарів від SoftServe Tech Summer for Educators: AI Edition

Запрошуємо долучитися до серії вебінарів від SoftServe Tech Summer for Educators: AI Edition 🌞 Цього літа говоримо про штучний інтелект 🦾 Чому саме ШІ? Він змінює наше життя, автоматизуючи рутинні завдання та допомагаючи приймати складні рішення, що є критично важливим і для студентів, що готуються до сучасного ринку праці. Теми 4-х вебінарів: 📌 Інтеграція та можливе…

Read more

Відбувся вебінар на тему «Побудова кар’єри в IT на падаючому ринку»

5 червня 2024 року представник IT-компанії Freshcode провів цікавий вебінар на тему «Побудова кар’єри в IT на падаючому ринку» (https://youtu.be/IVuNwNUqP-I) для здобувачів вищої освіти та викладачів факультету інформаційних технологій. Студенти ознайомилися з популярними технологіями, які зараз користуються попитом на ринку праці. Також доповідач акцентував увагу на важливості здобуття вищої освіти для роботи у міжнародних компаніях,…

Read more

Гостьова лекція “Хмаро орієнтовані системи відкритої науки у науковій і проєктній діяльності та у проєкті SIN-NEC”

Запрошуємо здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти на лекцію доктора педагогічних наук, старшого наукового співробітника, завідувача відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України Марії Павлівни Шишкіної з теми “Хмаро орієнтовані системи відкритої науки у науковій і проєктній діяльності та у проєкті SIN-NEC”. Лекція відбудеться 15.05.2024…

Read more

Відбулась XVII Всеукраїнська науково-практична WEB конференція аспірантів, студентів та молодих вчених «Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі – 2024»

27 березня 2024 року у Криворізькому національному університеті відбулася XVII Всеукраїнська науково-практична WEB конференція аспірантів, студентів та молодих вчених «Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі – 2024» (https://youtu.be/T4tKdL-_CgA). Ця подія зібрала здобувачів вищої освіти, молодих дослідників та фахівців, які обговорювали актуальні питання в галузі комп’ютерних технологій, штучного інтелекту, мережевих технологій та інших суміжних напрямків. Конференція сприяла…

Read more

Покращуємо підготовку IT-фахівців разом з Core Skills 2.0

Покращуємо підготовку айтівців. ІТ Ukraine запускає платформу Core Skills 2.0 Це навчальна платформа для викладачів і студентів із тестами та задачами з основних ІТ-дисциплін. До розробки долучилися топові представники індустрії — EPAM, GlobalLogic, Luxoft, COAX Software, Softserve, Go IT та Mate academy. Завдяки Core Skills 2.0 викладачі зможуть актуалізувати навчальні програми галузі знань 12: Інформаційні…

Read more

Цифрові навички для освіти з Google

Як удосконалити свої цифрові навички та оптимізувати щоденну роботу — дізнавайтеся на онлайн-курсі «Цифрові навички для освіти з Google» (http://bit.ly/3wGgs1o) Для вчителів, викладачів закладів передвищої і вищої освіти та всіх охочих освітян проведуть 7 онлайн-тренінгів про те, як: 🔹 підвищити ефективність роботи із цифровими інструментами Google;🔹 зробити навчання більш інтерактивним та персоналізованим;🔹 використовувати штучний інтелект…

Read more

XVI Всеукраїнська науково-практична WEB конференція аспірантів, студентів та молодих вчених «Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі – 2024»

Кафедра комп’ютерних систем та мереж Криворізького національного університету запрошує до участі у XVI Всеукраїнській науково-практичній WEB конференції аспірантів, студентів та молодих вчених «Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі – 2024», яка відбудеться 26-28 березня 2024 року.👉 Сайт конференції (https://sites.google.com/view/kicm/kicm)👉 Інформаційне повідомлення (https://drive.google.com/file/d/1SGj91Qj357RcbwJ-U6eJFSvrC6D6fjQY/view?usp=sharing)

Read more

Воркшоп “How IT works” від SoftServe Academy

Чи знаєш ти які технології в тренді зараз, а які будуть потрібні в майбутньому❓ Дізнайся про це на воркшопах “How IT works” від SoftServe Academy за підтримки Української Студентської Ліги ❤️ Разом з нами ти зможеш:⚙️зрозуміти, чим займаються в IT-командах тестувальники, .NET розробники, UI/UX спеціалісти, проєктні менеджери та бізнес аналітики⚙️побачити, як працюють у програмному середовищі⚙️поставити…

Read more

Майстер-клас по використанню генеративного штучного інтелекту в повсякденному житті

Запрошуємо всіх на цікавий онлайн воркшоп від UGF про використання🦾 штучного інтелекту від інвестора, підприємця, експерта з питань міжнародних фінансових ринків і криптовалют, фінансового радника засновника Web3-університету професіи‌ маи‌бутнього “Learn to Earn Global”, засновника блокчеи‌н-платформи «Amsets» 🎓Михайла Пацана – 🤖«Майстер-клас по використанню генеративного штучного інтелекту в повсякденному житті». 🕖Дата та час: 12 лютого о 19:00.У програмі…

Read more

Інтенсивний курс SoftServe Academy «Налаштування та безпека хмарних середовищ»

Запрошуємо освітян на інтенсивний курс «Налаштування та безпека хмарних середовищ» (https://hubs.ly/Q02jD9w70) Хмарні технології стають все популярнішими, дозволяючи доступ до ресурсів з будь-якої точки планети. Тому й питання захисту інформації набуває більшої ваги. Пропонуємо викладачам ЗВО розібратися із хмарними технологіями та кібербезпекою детальніше, адже ці компетенції є необхідними для майбутніх ІТ-фахівців. На вас чекає 8 тижнів…

Read more

«Майбутнє вже настало. Що таке low-code і з чим його їдять?» від Chief Software Architect at PLATMA

Запрошуємо Вас приєднатися до лекції на тему «Майбутнє вже настало. Що таке low-code і з чим його їдять?» від Chief Software Architect at PLATMA (https://platma.com/), Tech Advisor SalesJinn, викладача Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Дмитра Нечая. У програмі зустрічі:🔸 що таке low-code;🔸 де low-code застосовується;🔸 перспективи розвитку low-code в Україні…

Read more

ITeacher’s Meet Ups – Кібербезпека

📢 Чи знали ви, що середня глобальна вартість витоку даних у 2023 році становила $4,45 мільйона? І це на 15% більше, ніж 3 роки тому. Щодня у світі зламують близько 30 000 сайтів, а поки ви дочитаєте цей текст, відбудеться 3-4 кібератаки. Це не жахи, а можливість навчати того, що буде корисним для будь-якої професії.…

Read more

Грантовий конкурс «Сміливі ідеї»

Грантовий конкурс «Сміливі ідеї» (https://mriemotadiemorazom.org/grants) — це можливість отримати фінансування на креативний та новаторський проєкт, що виходить за рамки стандартних ідей та відповідає цілям і пріоритетам програми «Мріємо та діємо», сприяє розвитку потенціалу молоді віком 10-35 років. Заявки приймаються з першого дня конкурсу та будуть розглядатись регулярно, кожних два місяці та один раз після крайнього…

Read more

Хакатон «Інновації у сфері глибоких технологій»

⚡️ 1–3 березня триватиме хакатон «Інновації у сфері глибоких технологій» (https://mon.gov.ua/ua/news/trivaye-open-call-dlya-talanovitih-studentiv-naukovciv-doslidnikiv-u-sferi-deep-tech), на якому представлять проєкти в галузі deep tech.  📍 Хакатон відбудеться в Києві в гібридному форматі. Участь можна взяти як індивідуально, так і у складі сформованих команд.   30 переможців приєднаються до акселераційних програм Science Intensive Innovation і Development and Renovation. Також вони взаємодіятимуть…

Read more

Лекції та воршопи, що відбудуться в січні-лютому 2024 року

З радістю анонсуємо цікаві лекції та воршопи, що відбудуться в січні-лютому 2024 року за участі провідних міжнародних та українських спікерів. 🔸️ Онлайн лекція партнера, зареєстрованого патентного повіреного у Foley Hoag LLP (Boston, MA, USA), який входить до рейтингу Найкращих адвокатів Америки (патентне право), PhD, JD 🎓Alexander Akhiezer– «International Patent System: Patent Process and Requirements».🕖Дата та…

Read more

Teachers’ Smart Up!

Безкоштовний інтенсив для #IT викладачів – Teachers’ Smart Up! (https://university.sigma.software/courses/teachers-smart-up-winter-edition-3-0/?utm_source=telegram&utm_medium=post&utm_campaign=teachers-smart-up) 10 тренерів-практиків, 5 днів та безліч порад та технік чекають на всіх, хто приєднається. ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ КУРСУ ВИ:✅ Ознайомитесь з основними світовими трендами в освіті✅ Матимете розуміння трендів ринку праці в ІТ✅ Зможете застосовувати нові знання і навички у своєму навчальному процесі✅ Розширите свій професійний…

Read more

Open Call для талановитих студентів, науковців, дослідників у сфері deep-tech

Відкритий Open Call для талановитих студентів, науковців, дослідників у сфері deep-tech: подайте заявку до 12 лютого! Vacuum Deep Tech Acceleration починає реалізацію проєкту за підтримки Програми USAID Конкурентоспроможна Економіка України. В рамках проєкту проводиться відкритий Open Call для участі у відбірковому Хакатоні “Інновації у сфері глибоких технологій”, що відбудеться 1-3 березня 2024 року в гібридному…

Read more

International Days for Staff at Metropolia

З 08 травня по 12 травня 2023 року доцент кафедри моделювання та програмного забезпечення Олена Шамрай та завідувачка відділу міжнародних відносин, доцент кафедри іноземних мов Світлана Костюк взяли участь у заході International Days for Staff в Університеті прикладних наук Метрополія (м. Гельсінкі, Фінляндія) https://www.metropolia.fi/en/international-relations/visitors/staff-week, який входить до Альянсу університетів U!REKA. Участь у заході передбачала ознайомлення з…

Read more

Конкурс спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів

До 22 червня 2023 року Міністерство освіти і науки України та Федеральне міністерство освіти та досліджень Німеччини приймають заявки на участь у конкурсі спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів для реалізації у 2024-2025 рр. Пріоритетні напрями:🔹 цифровізація та інформаційні технології;🔹 біотехнології та наукові дослідження в сфері охорони здоров’я;🔹 (цифрові) нові матеріали та технології виробництва;🔹соціальні та гуманітарні науки…

Read more

Програма дистанційних дослідницьких грантів

📢 Для українських науковців стартувала програма дистанційних дослідницьких грантів від ЄС без необхідності виїзду з України. Передбачено виконання дослідницьких проєктів у співпраці з партнерами з європейських наукових організацій. Проєкти триватимуть від 6 або 12 місяців. Дослідницькі групи можуть складатися від 2 до 5 (і більше) осіб. Кінцевий термін подання заявок: 8 травня 2023 року. Докладніше

Read more
КІСМ

Наші студенти на XVI Всеукраїнській науково-практичній WEB конференції аспірантів, студентів та молодих вчених «Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі»

22 березня 2023 року наші магістри, студенти груп ІПЗ-22-1м і ІПЗ-22-2м Ілля Скринніков, Сергій Комаров, Данило Мігуль взяли участь у XVI Всеукраїнській науково-практичній WEB конференції аспірантів, студентів та молодих вчених «Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі». Хлопці представили цікаві доповіді та презентації своїх досліджень і розробок у сфері штучного інтелекту, які викликали зацікавлені питання та коментарі…

Read more